Siła innych

Cloud Henry, Dr

52,99 zł

Dodaj do przechowalni

Opis

Bestsellerowy autor i ekspert w dziedzinie psychologii przywództwa
Dr Henry Cloud ukazuje istotne składniki osobistego i zawodowego sukcesu.

Większość treningów dotyczących przywództwa koncentruje się na budowaniu umiejęt-ności i wiedzy liderów oraz dokładnym usuwaniu braków. Jest to działanie konieczne, ale niewystarczające. Dr Henry Cloud pokazuje, że najlepsi gracze korzystają z zasobów witalnych innych ludzi: z osobowych i zawodowych relacji, które stanowią swoiste paliwo dla ich wzrostu i pozwalają im przekraczać bieżące ograniczenia.
Popularna mądrość sugeruje, że nie powinniśmy pozwalać innym na przejmowanie nad nami kontroli. W rzeczywistości jednak to robimy i może nam to pomóc lub zaszkodzić. Weźmy na przykład szefa, który poniża cię przez uszczypliwe uwagi, oraz takiego, który przez swoje wyzwania przyczynia się do twojego wzrostu. Albo wyobraźmy sobie kolegę, który zawsze szuka dziury w całym, oraz takiego, który obdarza cię zaufaniem i poszukuje rozwiązań, mających pomóc ci w skomplikowanych projektach. Czy też współmałżonka, który jest szczery i pomocny, w przeciwieństwie do tego, który nie docenia twojego sukcesu. Bez względu na to jak jesteś utalentowany, inteligentny i doświadczony, najwięksi liderzy mają jedną cechę wspólną: siłę innych w swoim życiu.
Łącząc konkretne przykłady, przekonujące odkrycia, przełomowe badania nad mózgiem i doświadczenie ze swej pracy konsultingowej, dr Cloud dowodzi, że bez względu na to, czy jesteś komandosem amerykańskiej marynarki, czy dyrektorem zarządu, twoje wyjątkowe osiągnięcia zależą od tego, czy masz właściwe relacje z innymi ludźmi, które służą jako paliwo dla twojego rozwoju oraz pomagają zminimalizować toksyczne powiązania i ich efekty. Prezentując dynamiczny model oddziaływania różnych rodzajów powiązań, dr Cloud pokazuje czytelnikowi, jak zyskać, korzystając z siły i doświadczenia innych.
Nie możesz wpłynąć na to, czy inni będą oddziaływać na twoje życie, ale możesz wybrać, jaki rodzaj relacji chcesz podtrzymywać.

Henry Cloud, jak nikt inny, rozumie powiązania między charakterem, relacjami i liderowaniem. Naprawdę. Jego książki są mądre, wnikliwe i przyjemne w czytaniu, a „Siła innych” jest tego znakomitym przykładem.
Patrick Lencioni, autor bestellera Pięć dysfunkcji pracy zespołowej (The Five Dysfunction of a Team)

Ostatnia książka dra Clouda łączy umysł i serce, pokazuje, że konstruktywne relacje służą poprawie naszego życia i życia innych. Nie chodzi o pojedynczy sukces; wszyscy musimy pracować z „innymi”, aby poprawić własną kondycję. „Siła innych” pokazuje, gdzie poszukiwać inspiracji.
Maria Shriver, dziennikarka, założycielka Shriver Media, The Woman’s Alzheimer’s Challenge i A Woman’ Nation.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Ilość stron: 252
ISBN: 978-83-63488-74-1
Przekład (tłumacz): Ryszard Zajączkowski
Redakcja i korekta: Barbara Nowak
Opracowanie graficzne: RED Paweł Brankiewicz
Skład i łamanie: RED Paweł Brankiewicz
Tytuł oryginału: The power of the other

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz recenzję

Siła innych

Siła innych

Zajrzyj do książki - Siła innych

Napisz recenzję

Zobacz inne